Dětské kroužky vám provětrají peněženku

Máte také dítě, u kterého chcete rozvíjet pohybovou aktivitu, anebo jeho zájem o kreativní činnost? Pak si zvykněte na to, že ceny těchto legrácek budou stoupat. Již dnes navštěvuje alespoň jeden kroužek minimálně dvě ze tří dětí.

Jako prevence proti sezení u počítače nebo toulkám po venku, jsou kroužky stále efektivní…

Obsah

Prim udávají sportovní a umělecké aktivity

Největší zájem je o míčové sporty. Těm dýchá na záda plavání a u dívek pak oblíbené taneční činnosti. Nezapomeňme ale ani na kreativní tvoření z hlíny nebo umělecká kresba. Co se dostává do pozadí jsou však umělecké hudební nástroje. Ať kroužek ten či onen, připravte se, rodičové, že vypláznete i několik tisíc korun ročně.

Umění zabavit dítě

I vzrůstající částky za kroužky jsou však k nezaplacení. Nechcete přece, aby se z vašeho dítěte stal pouliční výlupek. Právě z toho důvodu je nutné vést dítě k pravidelnému řádu – docházce za kroužky o volném čase.

Prevence před obezitou

Sportovní kroužky rovněž volí rodiče jako prevenci před obezitou, která je u dětí základních škol stále častější. V současné době své dítě přihlašuje do kroužků více než šest z deseti rodičů. Celá pětina rodičů se pak chystá svou ratolest zapsat rovnou do několika kroužků.

Rodiče vybírají kroužky podle ceny

S pozvolným nárůstem cen za tyto mimoškolní aktivity, rodiče zvažují výběr na základě ceny. Například fotbal vás může přijít na dva tisíce korun. Rovněž je však třeba přihlížet na zájem dítěte, aby se peníze adekvátně zužitkovaly.

Dále je podstatné pro až pětačtyřicet procent rodičů to, zda je kroužek v blízkosti domova. Nejde tedy pouze o vynaložené finance za samotný akt, ale jde rovněž o přepravní náklady.

Průzkum Poštovní pojišťovny vyvodil, že nejčastější měsíční útratou za kroužky je tisíc korun za měsíc. A pouze dvě pětiny rodin utratí za kroužky maximálně pět set korun měsíčně. Svou roli hraje také kraj a jeho ceny v rámci neziskových organizací.

Oblíbenost

Zhruba deset procent dětí dochází do starého dobrého skauta. Není to málo – v poměru s nejoblíbenějšími kroužky, kterými je fotbal a plavání, kam dochází sedmnáct procent dětí. Dále je to balet a tanec vůbec (čtrnáct procent).

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*