Jsme bohatší než naši bratři

Současná studie ukázala, že Češi jsou dvakrát tak bohatší než Slováci. Přitom se růst bohatství českých domácností od loňska zpomalil zhruba o polovinu. I přesto všechno jsme druhým nejbohatším státem z celé východní Evropy. Předhánějí nás jen Slovinci.

Jsme dvakrát tak bohatší než Slováci

… toho tvrdí je osmý ročník studie Allianz 2017, která analyzuje dluhy a úspory v třiapadesáti zemích. Češi vlastní v průměru majetek za 328 tisíc korun, a to jsme klesli v objemu finančních aktiv o dva stupně níže než loni.

Češi vlastní v průměru majetek za 328 tisíc korun, Slováci za 160 tisíc korun

Slováci disponují aktivy o polovinu nižšími, než my. U Poláků se pak bavíme o částce okolo 7070 eur, tedy 184 tisíc korun.

Nejbohatší země

Bezesporu nejbohatší zemí, a tak i nejbohatšími domácnostmi jsou Spojené státy, kde je řeč o částce 177 210 eur. Hned druhé v pořadí je Švýcarsko a na třetí příčce již s „pouhými“ 96 890 eury, je Japonsko. Teprve pak přichází země blahobytu, kterou je Švédsko. Zde rodiny disponují majetkem ve výši zhruba 95 050 eur. Kanada je až na devátém místě, my na osmadvacátém, Slovensko na devětatřicátém a na posledním, třiapadesátém místě je Ukrajina.

Neustálý rozdíl mezi východem a západem

Stále bude platit to, že na západě se mají lépe nejen s výplatou, ale i shromažďováním majetku. Česká republika se západu nevyrovnáme ani s následujícím zvyšováním minimální mzdy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*