Nebojte se použít půjčku na vánoční dárky! Stačí na to jít chytře!

Když se slzami v očích koukáte na bankovní účet, který zeje prázdnotou, není to nikdy nic příjemného. Zvláště ale nyní před Vánocemi je to politování hodná situace. Nemít peníze znamená nepotěšit blízké nádhernými dárky. Když nechcete zažít zklamání, jako řešení se nabízí nebankovní půjčka. Jak si ji vyřídit zodpovědně, aby vám vánoční svátky opravdu zpříjemnila?

Seriózního poskytovatele najdete snadno

Naštěstí nebankovní sektor prošel obrovskou změnou. Do jeho podoby zasáhla novela zákona o spotřebitelském úvěru (v České republice platí od prosince 2016 a více se o ní dozvíte zde). Jedním z jejich cílů je očistit nebankovní půjčování od podvodných společností. Daří se jí to skrze několik nařízení. Jedním z nich je, že pokud chce společnost poskytovat nebankovní půjčky, musí mít licenci od ČNB. O tu si poskytovatelé mohli požádat do 1. 3. 2017. Dobrá zpráva je, že to udělala jen hrstka z nich – necelých 500. Informace o tom, jestli společnost licenci má či nikoliv, je snadno přístupná v online seznamu na webu ČNB. Stačí společnost vyhledat podle jména, IČ nebo DIČ.

Dobrého poskytovatele poznáte také podle toho, že je členem APNÚ. Je to Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů, která funguje jako dobrovolné sdružení. Její členové se zavazují k férovému jednání s klientem, musí například dodržovat i zvláštní kodex.

Chovejte se zodpovědně

Abyste měli z půjčky do výplaty užitek, musíte být maximálně zodpovědní. Nenechte se zlákat k tomu, abyste si půjčili více peněž, než ve skutečnosti potřebujete. Je vždy zodpovědnější si půjčit menší částku a mít jistotu, že ji stihnete vrátit. Ihned po splacení si můžete požádat o další úvěr, takže raději volte tuto cestu. Když si půjčíte vysokou částku, snadno se může stát, že v termínu neseženete dost peněz na vrácení a rázem se dostanete do problémů.

Když si budete půjčovat poprvé, doporučujeme nabídku od společnosti Via SMS s.r.o. Až na 30 dní totiž zcela bez poplatku půjčuje až 8000 Kč.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*