Kolik by mělo stát máslo podle odborníků?

Nejpropíranější produkt doby – máslo. Jeho cena nyní stoupá až na šedesát korunu. Tohle není normální. Vlivem nárůstu cen máslo užívá již pouze šest hospodyněk z deset. Podle odborníků by mělo stát maximálně čtyřicet korun.

Obsah

Průzkum

Tato cena vyplývá z průzkumu agentury Ipsos pro Moneta Money Bank. Rovněž internetové průzkumy ukazují, že celých devadesát procent dotazovaných souhlasí s maximální cenou másla do čtyřiceti korun. Na druhou stranu – nedonutí nás výše ceny za máslo alespoň k dietě? Ke zdravému životnímu stylu? Ke zdravějším náhražkám másla?

Jak se dále ukázalo, Češi kupují máslo v průměru jednou týdně. To je dost, avšak v naší republice nejde o nic neobvyklého – téměř veškerá naše strava obsahuje jako základ máslo. Tři pětiny dotazovaných však nyní omezili tento nákup, a to právě z důvodu nárůstu cen. 250 gramová kostka másla již vychází na šedesát korun, které české domácnosti zejména na Vánoce zruinují.

Budou Vánoce bez cukroví?

Letos tak můžete ušetřené peníze vrazit ne za dárky, ale za máslo, které potřebujete k cukroví. Zvednou se rovněž ceny za cukroví na zakázku a za kupné cukroví, počítejte s tím.

44 procent lidí se učí máslo nahrazovat

… za rostlinné tuky, jako je například margarín. Maso však opečete také na exotickém oleji, slunečnicovému se vyhněte, působí rakovinotvorně. Do zásoby máslo nakupuje málokdo, na druhou stranu mnoho domácností jezdí nyní pro máslo do zahraničí, zejména do Polska.

Čím to je, že máslo podražilo?

Podle odborníků se jedná o výsledek nárůstu poptávky po másle z Číny. Díky tomu se začíná máslo zdražovat v rámci EU. Optimisté z řad fundovaných však slibují, že máslo časem ustrne na ceně okolo padesáti korun.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*