Jak na studentské půjčky

I studenti občas potřebují nějaké peníze navíc. Ať už se jedná o nová skripta, učebnice, stáž v zahraničí nebo zaplacení privátu či školného. Někdy prostě rodičovská peněženka nestačí a je potřeba situaci vyřešit jinak. Mnohé nebankovní společnosti i banky poskytují krátkodobé i dlouhodobé půjčky, které mají výhodnější podmínky oproti běžným půjčkám. Nebankovní půjčku můžete navíc využít, na cokoliv chcete.

Získání nebankovní půjčky

Abyste získali nebankovní půjčku pro studenty, musíte splnit několik podmínek. V první řadě je nutná zletilost, dále pak vlastní bankovní účet a mobilní telefon. Výhodou je, že není nutné dokládat příjem. Stačí jen platný doklad totožnosti a doklad o studiu. U nižších částek není obvykle potřeba ani žádná forma ručení, u těch větších už bývá požadován nějaký ručitelský závazek. O studentskou půjčku požádáte snadno prostřednictvím SMS zprávy nebo vyplněním formuláře na internetu. Jestliže vlastníte studentskou kartu ISIC, můžete ji využít, protože některé společnosti na ni nabízejí půjčku bez poplatku. Ne vždy nabízejí nebankovní společnosti konkrétní půjčky pro studenty. Často tak studující využívají nabídek půjčky pro každého, kde mohou získat peníze bez podmínek i oni.

pucjky-pro-studenty

Půjčka od banky

Samozřejmě je možné obrátit se se žádostí o půjčku pro studenty i na banku, zde ovšem není nabídka tak široká a hlavně podmínky získání jsou přeci jen o něco složitější. Výhodou je poměrně nízký úrok a možnost splácet půjčku až po ukončení studia. Doba splatnosti se pohybuje od jednoho roku do deseti let. I zde musíte doložit, že studujete a většinou je vyžadován spolužadatel (jeden z rodičů). U úvěrů větších než 100 000 Kč je spolužadatel vyžadován vždy.

Studentské půjčky mohou využít studenti středních, vysokých, vyšších odborných i jazykových škol v prezenčním i dálkovém studiu. Ke studentskému účtu je navíc možné získat i kreditní kartu či kontokorent.

Porovnejte a vyberte to nejlepší

Pokud nevíte, kterou půjčku vybrat, využijte možností internetového srovnání půjček. Stačí zadat potřebné informace a hned víte, jaké parametry různé společnosti nabízí. Na škodu není ani prostudování různých recenzí a doporučení. Pak už jen požádáte vybranou společnost o půjčku a můžete se těšit na peníze.