Řidičům se nevyplácí ignorovat pokuty

Pokud patříte k těm frajírkům, kteří hážou do koše přestupky z ciziny, budete tvrdě doplácet. Nyní české řidiče dohánějí tyto resty, které jsou v eurech a text dopisu bývá ku podivu přeložen do perfektní češtiny. To kdybyste nevěděli, co jste provedli.

Tak se ukazuje, že dělat mrtvého brouka, se v zahraničí nevyplácí. Čím později, pokud vůbec pokuty hradíte, tím více vás to stojí. Nejčastějšími prohřešky jsou radarem naměřené překročení rychlosti.

Obsah

Šedesát procent řidičů pokutu nedostalo

Stále si však většina dává na silnici pozor. Celých šedesát procent českých řidičů neprovedlo na silnici žáden přestupek. Třiatřicet však ano. Pokud se takový řidič znovu za hranice vrátí, zinkasuje jej náhodná policejní kontrola.

Příklad

Uveďme si skutečný případ českého řidiče, kterému v červenci naměřili ve Francii překročení o pět kilometrů v hodině. Při zpáteční cestě o tři kilometry v hodině. Za každý z přestupků dostal řidič pokutu pětačtyřiceti eur, pokud ji uhradí do šestačtyřiceti dnů, osmašedesát eur do šestasedmdesáti dnů. Poté půjde o částku k úhradě ve výši celých sto osmdesáti eur, a to podle Francouzského trestního řádu.

Pokud přepočteme, tak při překročení v minimální výši jde o tisíc dvě stě korun, v horní hranici pak jde o téměř pět tisíc korun.

Na obranu

K upomínce neuhrazené platby Francie přikládá také formulář o prominutí pokuty. Ten lze však uplatnit pouze v případě, že auto bylo prodáno někomu jinému a v evidenci dosud figuroval předchozí vlastník vozidla. Anebo v případě, že vůz i registrační značka byly ukradeny, či bylo vozidlo zapůjčeno nebo pronajato. V těchto případech je nutné do formuláře uvést adresu takových osob.

Nejen Francie

To, že vás dožene pokuta, se netýká pouze Francie, ale také například Španělska. Španělé jsou dokonce rychlejší – dopis zašlou již dva týdny poté a nebojí se, dohledat si i vypůjčené vozy.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*